Glock 17 střelba Praha

9x19mm
Rakousko
0,00 Kč
10 SHOTS

Glock 17: revoluční pistole

Glock 17 je jméno, které rezonuje mezi milovníky střelných zbraní, orgány činnými v trestním řízení a vojáky po celém světě. Není to jen pistole; je to symbol inovace, spolehlivosti a přizpůsobivosti ve světě střelných zbraní.

Geneze inovace

Na počátku 80. let 20. století hledala rakouská armáda moderní velkorážní boční zbraň, která by nahradila stárnoucí pistole Walther P38. Do hry vstoupil Gaston Glock, rakouský inženýr se zkušenostmi s lisováním polymerů, ale bez předchozích zkušeností s konstrukcí střelných zbraní. Glock se nezalekl nedostatku znalostí o střelných zbraních, přijal výzvu a vydal se na cestu, která navždy změnila podobu výroby pistolí.

Design, který se vzepřel tradici

Přístup společnosti Glock ke konstrukci modelu Glock 17 byl revoluční. Neochvějně usiloval o jednoduchost, odolnost a funkčnost. Nejvýraznějším odklonem od tradičního designu ručních zbraní bylo rozsáhlé použití polymeru v rámu. Na rozdíl od běžných celokovových pistolí měl Glock 17 lehký a přitom robustní polymerový rám. Tím se nejen snížila jeho hmotnost, ale také se zvýšila jeho odolnost proti korozi - což je v armádě a při prosazování práva rozhodující faktor.

Glock 17 byl ve srovnání se svými současníky navržen s menším počtem dílů, což přispělo k jeho legendární spolehlivosti. Jednoduchost znamenala méně komponentů, které by mohly selhat, což z něj činilo spolehlivou volbu i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vznik modelu Glock 17

V roce 1982 měl model Glock 17 oficiální premiéru. Název "Glock 17" má svůj význam; označuje kapacitu zásobníku pistole 17 nábojů 9x19 mm Parabellum. Tato vysoká kapacita změnila pravidla hry a nabídla větší palebnou sílu než mnoho jiných pistolí své doby.

Debut pistole Glock 17 nebyl nijak působivý. Nejenže prošel přísnými vojenskými testy, ale v roce 1983 byl přijat jako standardní poboční zbraň rakouské armády. To znamenalo významné potvrzení konstrukčních a výrobních schopností společnosti Glock.

Globální nadvláda

Úspěch pistole Glock 17 v rakouských vojenských zkouškách byl jen začátkem. Zvěsti o spolehlivosti a inovativním designu pistole se rychle rozšířily a vedly k jejímu přijetí donucovacími orgány a vojenskými organizacemi po celém světě. Přitažlivost pistole Glock 17 spočívala nejen v jejím výkonu, ale také v její dostupnosti pro uživatele s různou úrovní dovedností.

Vývoj napříč generacemi

V průběhu let společnost Glock pokračovala ve zdokonalování a vylepšování konstrukce pistole Glock 17. Byly představeny různé generace pistole, které zahrnovaly pokroky v ergonomii, odolnosti a bezpečnostních prvcích. Tyto aktualizace pomohly pistoli Glock 17 udržet si konkurenceschopnost a popularitu mezi civilními i profesionálními uživateli.

Kulturní ikona

Vliv pistole Glock 17 na populární kulturu nelze přeceňovat. Díky svému výraznému vzhledu a pověsti spolehlivosti se stal vyhledávanou střelnou zbraní ve filmech, televizních pořadech a videohrách. Stal se ikonickým symbolem moderních ručních zbraní, který uznávají jak nadšenci, tak i nefanoušci.

Všestranný design

Jednou z význačných vlastností pistole Glock 17 je její přizpůsobivost. Konstrukce umožňuje snadné přizpůsobení pomocí různého příslušenství, od světel a laserů až po různá mířidla. Díky této všestrannosti je vhodný pro širokou škálu použití, od skrytého nošení pro osobní obranu až po soutěžní střelbu ve sportech, jako jsou IDPA a IPSC.

Trvalý odkaz

V dnešní době je Glock 17 i nadále dominantní silou v oboru palných zbraní. Jeho odkaz je svědectvím vize Gastona Glocka, který se odvážil zpochybnit konvence a vytvořil pistoli, která nově definovala standardy spolehlivosti a inovace.

Vliv modelu Glock 17 přesahuje jeho vlastní model. Inspiroval vývoj mnoha dalších modelů Glock, z nichž každý je přizpůsoben specifickým potřebám a preferencím. Od kompaktních a subkompaktních verzí až po různé ráže - téměř pro každé použití existuje pistole Glock.

Co říct na závěr

Glock 17 není jen pistole; je to symbol vynalézavosti a spolehlivosti, který zanechal nesmazatelnou stopu ve světě palných zbraní. Jeho inovativní design, bezkonkurenční spolehlivost, vysoká kapacita a všestrannost z něj učinily oblíbenou pistoli mezi profesionály i civilisty. Cesta pistole Glock 17 od revolučního konceptu ke globální ikoně je důkazem síly inovací a neutuchající snahy o dokonalost v konstrukci a výrobě střelných zbraní.

Ve světě, kde se technologie neustále vyvíjejí, je Glock 17 nadčasovým příkladem toho, jak vize jednoho člověka může změnit podobu celého odvětví. Výtvor Gastona Glocka se nejen zapsal do historie, ale i nadále utváří budoucnost palných zbraní. Glock 17 je víc než jen pistole; je to odkaz, který přetrvá po další generace.

Specifikace

 • Glock 17 - Název
 • Samonabíjecí pistole - Druh
 • Glock Ges.m.b.H. - Výrobce
 • www.glock.com - Web výrobce
 • 17 - Model
 • 9x19mm - Ráže
 • poloautomatická pistole - Akce
 • Rakousko - Země původu
 • Gaston Glock - Konstruktér
 • 1979-1982 - Navrženo
 • 1982 - Do služby
 • 710 g - Hmotnost
 • 186 mm - Délka
 • 50 m - Dostřel

Ready to start real experience? Book your session by selecting your shooting package.

VYBRAT STŘELECKÝ BALÍČEK

Naší kancelář a vnitřní střelnici najdete přímo v centru Prahy asi 10 minut chůze od stanice metra I.P.Pavlova.

KUDY K NÁM

Lublaňská 1729/23, Praha 2, UKÁZAT MAPU Metro C , stanice I.P. Pavlova

Copyright © 2024 Activity Prague s.r.o.