CZ Bren 2 střelba v Praze

5,56x45mm
Česko
0,00 Kč
10 SHOTS

CZ Bren 2: Puška Armády ČR

CZ Bren 2, vyvinutý českou zbrojovkou Česká Zbrojovka Uherský Brod (CZUB), představuje významný krok vpřed ve vývoji moderních pušek. Díky všestranné konstrukci, výjimečné modularitě a proslulému českému řemeslnému zpracování si Bren 2 rychle získal uznání jako spolehlivá a přizpůsobivá palná zbraň.

Historie výroby

Model CZ Bren 2, označovaný také jako CZ 806 Bren, byl představen počátkem roku 2015 jako nástupce staršího modelu CZ Bren 805. CZUB pušku navrhla tak, aby splňovala vyvíjející se potřeby vojenských a pořádkových sil a spojila špičkové technické řešení s dobře zavedenou tradicí českého zbrojního řemesla.

Pušku Bren 2 rychle přijala česká armáda a používají ji různé donucovací orgány a ozbrojené složky po celém světě. Její služební historie se stále rozšiřuje, protože její kvality uznává stále více zemí. Díky tomu se stala významným hráčem na světovém trhu se střelnými zbraněmi.

Design a variabilita

CZ Bren 2 vyniká svými konstrukčními prvky, které zvyšují výkon a přizpůsobivost:

Modularita: Konstrukce pušky umožňuje výměnu hlavně, závorníku, plynové trubice a šachty zásobníku. Díly konstrukci pušky je zbraň snadno přizpůsobitelná různým doplňkům, včetně optiky, rukojetí, pažby a chráničů rukou. Tato modularita umožňuje uživatelům přizpůsobit pušku svým specifickým potřebám.

Systém krátkého zdvihu plynového pístu: Bren 2 využívá systém plynového pístu s krátkým zdvihem, který zajišťuje spolehlivější a čistší provoz. Tento systém minimalizuje zanášení a zajišťuje konzistentní výkon.

Oboustranné ovládání: Pušku lze ovládat obouručně, včetně oboustranné nabíjecí rukojeti a voliče pojistky, takže je vhodná jak pro leváky, tak pro praváky.

Skládací pažba: V mnoha variantách pušky Bren 2 je k dispozici skládací nebo sklopná pažba, která usnadňuje přenášení a skladování.

Odnímatelný zásobník: Pušky používají odnímatelné schránkové zásobníky, obvykle s kapacitou 30 nábojů.

Horní lišta po celé délce: Bren 2 má na horní části pažby lištu Picatinny po celé délce, která umožňuje snadnou montáž optiky a dalšího příslušenství.

Modely a varianty

Platforma CZ Bren 2 dala vzniknout různým verzím a úpravám, které vyhovují různým rolím a preferencím, např:

CZ Bren 2 Ms: Standardní varianta pušky, která je k dispozici v několika rážích a konfiguracích pro vojenské i civilní použití.

CZ Bren 2 S: Kompaktní verze s kratší hlavní a nastavitelnou pažbou, určená pro lepší manévrovatelnost.

CZ Bren 2 BR: Varianta určená pro střelce, obvykle vybavená delší hlavní a přesnými prvky pro zvýšení přesnosti.

CZ Bren 2 A1: Varianta pro střelbu výběrovým způsobem určená pro vojenské a policejní použití, vybavená možností plně automatické střelby.

Ráže

CZ Bren 2 je k dispozici v několika rážích, které splňují různé požadavky. Ráže 5,56x45mm NATOje široce používaná pro vojenské i civilní účely. Nabízí zvládnutelný zpětný ráz a účinný dostřel. Ráže 7,62x39 mm je proslulá svou spolehlivostí a všestranností a je oblíbená po celém světě, zejména ve východní Evropě a Asii. Ráže .300 Blackout je určená pro pušky s krátkou hlavní a vyniká v bojích na krátkou a střední vzdálenost.

Zajímavá fakta

Název Bren je odvozen od československého lehkého kulometu ZB vz. 26. CZ Bren 2 čerpá inspiraci z pověsti svého předchůdce CT 805 Bren, který byl spolehlivý a odolný.

CZ Bren 2 byl přijat několika státy a získává si oblibu mezi vojenskými, policejními i civilními uživateli po celém světě.

CZUB pokračuje ve zdokonalování a rozšiřování platformy Bren 2, čímž zajišťuje, že zůstává na špičce moderní puškové technologie.

Modularita a přizpůsobivost pušky CZ Bren 2 ji předurčují k širokému spektru použití, od pěchotního použití až po soutěžní střelbu a osobní obranu.

CZUB má bohatou historii výroby palných zbraní a model Bren 2 pokračuje v tradici českého řemesla a inovací.

Co říct na závěr

CZ Bren 2 představuje odvážný krok vpřed ve vývoji moderních pušek, který kombinuje špičkové technologie s českým dědictvím palných zbraní. Díky své modularitě, spolehlivosti a přizpůsobivosti si vydobyla zasloužené místo ve výzbroji vojenských a pořádkových sil po celém světě. Vzhledem k tomu, že CZUB pokračuje ve vývoji a zdokonalování platformy Bren 2, je symbolem závazku České republiky vyrábět výjimečné palné zbraně pro celosvětové publikum.

Specifikace

 • CZ Bren 2 - Název
 • samonabíjecí puška - Druh
 • Česká zbrojovka Uherský Brod (CZUB) - Výrobce
 • www.czub.cz - Web výrobce
 • Bren 2 - Model
 • 5,56x45mm - Ráže
 • Gas piston operated - Akce
 • Česko - Země původu
 • Česká zbrojovka Uherský Brod - Konstruktér
 • 2015 - Navrženo
 • 2015 - Do služby
 • 2,9-4,6 kg - Hmotnost
 • 725-1075 mm - Délka
 • 300-800 m - Dostřel

Ready to start real experience? Book your session by selecting your shooting package.

VYBRAT STŘELECKÝ BALÍČEK

Naší kancelář a vnitřní střelnici najdete přímo v centru Prahy asi 10 minut chůze od stanice metra I.P.Pavlova.

KUDY K NÁM

Lublaňská 1729/23, Praha 2, UKÁZAT MAPU Metro C , stanice I.P. Pavlova

Copyright © 2024 Activity Prague s.r.o.