CZ P-10 F střílení v Praze

9x19mm
Česko
0,00 Kč
10 SHOTS

CZ P-10 F: Vývoj klasické střelné zbraně

CZ P-10 F, pozoruhodná pistole od renomovaného českého výrobce zbraní České Zbrojovky, dělá od svého uvedení na trh vlny ve zbrojním průmyslu. Díky svému elegantnímu designu, ergonomickým vlastnostem a dokonalému výkonu si pistole vydobyla v konkurenčním světě pistolí své místo.

Historie výroby a nasazení

Původ a vývoj: CZ P-10 F je součástí řady CZ P-10, která byla představena v roce 2017. Znamenala vstup společnosti CZ na trh s moderními údernými pistolemi, což je odklon od jejich dřívějších DA/SA (Double-Action/Single-Action) modelů, jako je CZ 75.

Nasazení: CZ P-10 F si rychle získala pozornost civilních střelců a orgánů činných v trestním řízení po celém světě. Díky své robustní konstrukci, přesnosti a uživatelsky přívětivému designu se stala oblíbenou volbou pro skryté nošení, domácí obranu i služební použití.

Design

Konstrukce CZ P-10 F se vyznačuje několika klíčovými vlastnostmi, které přispěly k její popularitě:

Střílení úderníkem: CZ P-10 F je vybavena úderníkovým mechanismem, který zajišťuje konzistentní a lehčí stisk spouště při každém výstřelu. Tuto konstrukci upřednostňuje mnoho střelců pro její jednoduchost a snadné použití.

Ergonomické držení: Jednou z nejvýznamnějších vlastností pistole CZ P-10 F je její ergonomická rukojeť. Nabízí vyměnitelné zadní a boční stěny, které se přizpůsobí široké škále velikostí rukou a preferencí. Textura rukojeti zajišťuje bezpečné držení i za nepříznivých podmínek.

Oboustranné uvolňování zásobníku: Pistole je vybavena oboustranným spouštěčem zásobníku, takže je vhodná pro praváky i leváky. Tato oboustranná konstrukce zvyšuje univerzálnost pistole.

Za studena kovaná hlaveň: CZ P-10 F je vybavena za studena kovanou hlavní, která je známá svou odolností a přesností. Tato konstrukce hlavně přispívá ke spolehlivosti a přesnosti pistole.

Varianty

Ačkoli je CZ P-10 F sám o sobě velmi výkonný, CZ představila několik variant a aktualizací modelu, aby uspokojila specifické preference a požadavky:

CZ P-10 C: CZ P-10 C je kompaktní varianta řady P-10 určená pro skryté nošení. Zachovává si mnoho vlastností modelu P-10 F, ale má kratší hlaveň a zmenšenou velikost rukojeti pro lepší skrývání.

CZ P-10 S: CZ P-10 S je subkompaktní varianta, která dále snižuje rozměry a hmotnost pistole. Je ideální volbou pro hluboké ukrytí nebo záložní účely.

CZ P-10 M: CZ P-10 M je plnohodnotná varianta, která nabízí delší hlaveň a rukojeť pro lepší přesnost a kapacitu zásobníku.

CZ P-10 SC: CZ P-10 SC (Subcompact) je kombinací kompaktní a subkompaktní varianty, nabízí kratší hlaveň, ale zachovává si výraznou rukojeť, což umožňuje větší kapacitu zásobníku.

Zajímavá fakta

Přijetí donucovacími orgány: CZ P-10 F byla přijata různými orgány činnými v trestním řízení po celém světě. Díky spolehlivému výkonu a uživatelsky přívětivým vlastnostem je důvěryhodnou volbou pro služební použití.

Připravená na soutěž: CZ P-10 F byla primárně navržena jako pistole pro sebeobranu a služební pistole, ale našla si cestu i do světa soutěžní střelby. Střelci oceňují její přesnost a hladký chod spouště při sportech, jako jsou IDPA a USPSA.

Globální uznání: CZ P-10 F získala pochvalu a uznání jak od odborníků na střelné zbraně, tak od nadšenců. Její design, spolehlivost a poměr ceny a výkonu jí zajistily dobrou pověst v komunitě střelných zbraní.

Podpora na trhu s náhradními díly: CZ P-10 F těží z rostoucího trhu s příslušenstvím, kde různé firmy nabízejí upravené díly, mířidla a pouzdra pro zvýšení výkonu a personalizaci.

Co říct na závěr

CZ P-10 F si upevnila své místo vysoce ceněné pistole ve světě ručních zbraní. Díky kombinaci ergonomického designu, úderníkového zapalování a přizpůsobivosti si ji oblíbili jak civilní střelci, tak orgány činné v trestním řízení. Ať už je pistole CZ P-10 F používána pro skryté nošení, služební použití nebo soutěžní střelbu, stále si získává uznání pro svůj výkon a spolehlivost.

Česká Zbrojovka pokračuje v inovaci a rozšiřování své nabídky a CZ P-10 F je důkazem jejího odhodlání vyrábět vysoce kvalitní střelné zbraně pro světové publikum.

Specifikace

  • CZ P-10 F - Název
  • samonabíjecí pistole - Druh
  • Česká Zbrojovka (CZ) - Výrobce
  • https://www.czub.cz - Web výrobce
  • P-10 F - Model
  • 9x19mm - Ráže
  • 810 g - Hmotnost
  • 203 mm - Délka

Ready to start real experience? Book your session by selecting your shooting package.

VYBRAT STŘELECKÝ BALÍČEK

Naší kancelář a vnitřní střelnici najdete přímo v centru Prahy asi 10 minut chůze od stanice metra I.P.Pavlova.

KUDY K NÁM

Lublaňská 1729/23, Praha 2, UKÁZAT MAPU Metro C , stanice I.P. Pavlova

Copyright © 2024 Activity Prague s.r.o.