H&K MP5 střílení Praha

9x19mm Parabellum
Východní Německo
0,00 Kč
10 SHOTS

H&K MP5: ikonický samopal

Heckler & Koch MP5, často označovaný jednoduše jako MP5, je legendární samopal proslulý svou spolehlivostí, přesností a všestranností. MP5, vyvinutý v 60. letech 20. století německým výrobcem střelných zbraní Heckler & Koch (H&K), se stal jedním z nejikoničtějších a nejpoužívanějších samopalů na světě.

Historie výroby a služby

Kořeny vývoje MP5 sahají do konce 50. let 20. století, kdy se společnost Heckler & Koch snažila vytvořit nástupce své bojové pušky G3. Výsledkem této snahy byl systém blowback se zpožděným válečkem na bázi G3, který se stal základem pro konstrukci MP5.

MP5 byla oficiálně představena v roce 1966 a rychle si získala uznání pro svou výjimečnou přesnost a spolehlivost. Původně byla vyvinuta pro potřeby pořádkových sil a armády, ale našla si přízeň mnoha vojenských a pořádkových složek po celém světě. Proslulou se stala zejména pro své použití v protiteroristických operacích díky kompaktním rozměrům, ovladatelnosti a všestrannosti.

V průběhu let se MP5 uplatnila v různých konfliktech, včetně misí na záchranu rukojmích a protiteroristických operací, a upevnila si tak pověst jednoho z nejdůvěryhodnějších samopalů na světě.

Design

Konstrukce samopalu Heckler & Koch MP5 se vyznačuje několika klíčovými prvky, které přispívají k jeho vynikajícím vlastnostem:

Zpožděný zpětný ráz: MP5 využívá systém zpožděného zpětného rázu, který je známý svou spolehlivostí a sníženým zpětným rázem. Tento systém umožňuje přesnou a kontrolovanou automatickou střelbu.

Uzavřený závěr: Konstrukce uzavřeného závěru MP5 zvyšuje přesnost a snižuje riziko náhodného výstřelu při nabíjení.

Selektivní střelba: MP5 nabízí možnost selektivní střelby, která obvykle zahrnuje poloautomatický, dávkový a plně automatický režim střelby.

Teleskopická pažba: Mnoho variant MP5 je vybaveno teleskopickou nebo zatahovací pažbou, díky čemuž je zbraň vysoce přizpůsobitelná různým operačním požadavkům.

Vyměnitelné hlavně: MP5 lze vybavit různými délkami hlavní, které vyhovují různým úlohám, od kompaktních zbraní pro osobní obranu až po varianty s delší hlavní pro zvýšení přesnosti.

Závěr se zpožděným uzamčením: Systém zpožděného uzamčení závěru je vysoce spolehlivý a pomáhá zmírnit zpětný ráz spojený se samopaly.

Modely a varianty

Model MP5 se v průběhu let dočkal mnoha variant a úprav, mj:

MP5A2: Standardní verze s pevnou pažbou.

MP5A3: Vybavena zatažitelnou pažbou pro lepší manévrovatelnost.

MP5K: Kompaktní varianta s kratší hlavní a bez pažby, určená pro skryté nošení a boj zblízka.

MP5SD: Varianta s integrovaným tlumičem hluku, vybavená integrovaným tlumičem hluku pro snížení hlukové stopy.

MP5-N: Varianta optimalizovaná pro námořní použití, vybavená materiály odolnými proti korozi.

MP5/10 a MP5/40: Komory v rážích 10 mm Auto, resp. 40 S&W, které nabízejí větší zastavovací sílu než verze v rážích 9 mm.

Zajímavá fakta

Pistole Heckler & Koch MP5 je často spojována s elitními protiteroristickými jednotkami po celém světě, včetně britské SAS, německé GSG 9 a týmu FBI pro záchranu rukojmích.

MP5 se mnohokrát objevila ve filmech, televizních pořadech a videohrách, což upevnilo její status symbolu prosazování práva a speciálních operací.

MP5 byl přijat do výzbroje více než 40 zemí a mezi jeho uživatele patří vojenské, donucovací a bezpečnostní složky po celém světě.

Společnost H&K vyvinula varianty MP5/10 a MP5/40 pro výkonnější ráže 10 mm Auto, respektive .40 S&W, při zachování designu a funkčnosti MP5.

Co říct na závěr

Heckler & Koch MP5, zrozený z německého inženýrství, je kultovní samopal, který je proslulý svou přesností, spolehlivostí a přizpůsobivostí. Jeho trvalé dědictví jako spolehlivé střelné zbraně pro armádu, donucovací orgány a protiteroristické jednotky podtrhuje jeho status jedné z nejikoničtějších střelných zbraní na světě. Díky svému osobitému designu a bezkonkurenční pověsti zůstává MP5 symbolem dokonalosti v oblasti samopalů a svědectvím o závazku společnosti Heckler & Koch inovovat a zvyšovat kvalitu zbraní.

Specifikace

 • Heckler & Koch MP5 - Název
 • samopal - Druh
 • Heckler & Koch - Výrobce
 • www.heckler-koch.com - Web výrobce
 • MP5 - Model
 • 9x19mm Parabellum - Ráže
 • blowback - Akce
 • Východní Německo - Země původu
 • Tilo Möller, Manfred Guhring... - Konstruktér
 • 1964-1966 - Navrženo
 • 1966 - Do služby
 • 2.5-3.4 kg - Hmotnost
 • 680 mm - Délka
 • 200 m - Dostřel

Ready to start real experience? Book your session by selecting your shooting package.

VYBRAT STŘELECKÝ BALÍČEK

Naší kancelář a vnitřní střelnici najdete přímo v centru Prahy asi 10 minut chůze od stanice metra I.P.Pavlova.

KUDY K NÁM

Lublaňská 1729/23, Praha 2, UKÁZAT MAPU Metro C , stanice I.P. Pavlova

Copyright © 2024 Activity Prague s.r.o.