Scorpion EVO 3 střelba v Praze

9x19mm
Česko
0,00 Kč
10 SHOTS

Scorpion EVO3: Moderní samopal

Samopal Scorpion EVO3, často označovaný jednoduše jako EVO3, je moderní střelná zbraň, která si získala pozornost svým inovativním designem a všestrannými schopnostmi. Tato kompaktní zbraň, vyvinutá v České republice, představuje spojení špičkového inženýrství a desetiletí vývoje samopalů.

Historie výroby

Příběh samopalu Scorpion EVO3 začíná na počátku roku 2000, kdy se Česká zbrojovka (CZ), renomovaný český výrobce palných zbraní, rozhodla vytvořit samopal nové generace. Hlavním konstruktérem tohoto projektu byl ing. Jaroslav Kuracina. Cílem bylo vyvinout kompaktní, lehkou a modulární střelnou zbraň vhodnou pro vojenské, policejní i civilní použití.

Design

Scorpion EVO3 se může pochlubit řadou konstrukčních prvků, které jej odlišují od tradičních samopalů:

Ráže: Je typicky komorován do náboje 9x19 mm Parabellum, což je běžná pistolová ráže známá svým zvládnutelným zpětným rázem.

Akce: EVO3 funguje na základě mechanismu blowback, který je spolehlivý a jednoduchý.

Modularita: EVO3 umožňuje rychlou a snadnou změnu konfigurace pomocí komponentů, jako jsou hlavně, chrániče rukou, pažby a rukojeti, díky čemuž je možné ji přizpůsobit různým rolím a preferencím uživatelů.

Obouruční ovládání: Střelná zbraň je vybavena oboustranně použitelnými voliči pojistky, spouštěčem zásobníku a nabíjecími rukojeťmi, což zvyšuje použitelnost pro leváky i praváky.

Picatinny Rails: EVO3 je vybavena lištami Picatinny pro upevnění příslušenství, které uživatelům umožňují montáž optiky, světel a dalšího taktického příslušenství.

Skládací pažba:  umožňuje kompaktní skladování a snadné použití ve stísněných prostorách.

Možnosti zásobníku: EVO3 používá odnímatelné zásobníky s různou kapacitou, obvykle 20, 30 nebo 35 nábojů.

Polymerová konstrukce: Spodní část pažby a rukojeť zbraně jsou vyrobeny z odolného a lehkého polymeru, což snižuje celkovou hmotnost.

Celosvětové přijetí a dopad

Od svého uvedení na trh si Scorpion EVO3 získal uznání a přijetí různými vojenskými a donucovacími orgány po celém světě. Je oceňována pro svou kompaktnost, všestrannost a snadné použití. Na kratší vzdálenosti, například do 100 metrů, je Scorpion EVO3 vysoce přesný a účinný, takže je vhodný pro bojové scénáře v těsné blízkosti. Kompaktní konstrukce a kontrolovatelný zpětný ráz zbraně přispívají k její účinnosti v těchto situacích.

Nad 100 metrů může účinnost zbraně Scorpion EVO3 začít klesat kvůli střelivu pistolové ráže, které se obvykle používá. Ačkoli může zasahovat cíle na větší vzdálenosti, samopal je primárně určen pro zásahy v rámci blízkých až středních vzdáleností.

Jedním z pozoruhodných aspektů vlivu samopalu Scorpion EVO3 je jeho obliba na civilním trhu. Civilní verze této zbraně jsou k dispozici v mnoha zemích a přitahují sportovní střelce, nadšence i sběratele. Poloautomatické varianty, často označované jako karabiny pistolové ráže (PCC), si získaly oblibu v soutěžní sportovní střelbě a domácí obraně.

Varianty a modely

Řada Scorpion EVO3 zahrnuje různé modely a konfigurace, z nichž každá je přizpůsobena specifickým požadavkům. Mezi významné varianty a modely patří např:

Scorpion EVO3 A1: Standardní model s polymerovou sklopnou pažbou, který obvykle používají vojáci a policisté.

Scorpion EVO3 S1: Civilní varianta, často konfigurovaná jako pistole nebo karabina pistolové ráže (PCC) se stabilizační opěrkou. Stala se populární v komunitě civilních střelců.

Scorpion EVO3 S2 Micro: Kompaktní verze s kratší hlavní a možností volby sklopné nebo teleskopické pažby. Ideální pro boj zblízka.

Scorpion EVO3 A3: Modernizovaná verze s vylepšenou ergonomií a ovládáním.

Kulturní vliv a odkaz

Ačkoli Scorpion EVO3 možná nemá tak dlouhou historii jako některé ikonické palné zbraně, rychle se zapsal do populární kultury, zejména v komunitě nadšenců do palných zbraní. Jeho elegantní design, přizpůsobivost a uživatelsky přívětivé funkce si získaly pozornost a chválu.

Co říct na závěr

Zbraň Scorpion EVO3, kterou navrhl ing. Jaroslavem Kuracinou a vyráběný společností CZ, je důkazem inovace moderních palných zbraní a technické dokonalosti. Jeho modularita, oboustranné ovládání a všestrannost upevnily jeho status moderního samopalu výjimečného designu.

Ve světě vyvíjejících se technologií střelných zbraní je Scorpion EVO3 zářným příkladem střelné zbraně navržené pro přizpůsobivost, použitelnost a efektivitu. Její vliv ve vojenských i civilních kruzích podtrhuje její význam a přitažlivost v moderní éře palných zbraní. Scorpion EVO3 je víc než jen samopal; představuje budoucnost kompaktní a modulární konstrukce palných zbraní, která v sobě spojuje to nejlepší z inovace a tradice.  

Specifikace

 • Scorpion EVO 3 - Název
 • SMG - submachine gun - Druh
 • Česká Zbrojovka (CZ) - Výrobce
 • www.czub.cz - Web výrobce
 • EVO 3S - Model
 • 9x19mm - Ráže
 • blowback - Akce
 • Česko - Země původu
 • Jaroslav Kuracina - Konstruktér
 • 2009 - Do služby
 • 2,77 kg (s plným zásobníkem) - Hmotnost
 • 670 mm - Délka
 • 100 m - Dostřel

Ready to start real experience? Book your session by selecting your shooting package.

VYBRAT STŘELECKÝ BALÍČEK

Naší kancelář a vnitřní střelnici najdete přímo v centru Prahy asi 10 minut chůze od stanice metra I.P.Pavlova.

KUDY K NÁM

Lublaňská 1729/23, Praha 2, UKÁZAT MAPU Metro C , stanice I.P. Pavlova

Copyright © 2024 Activity Prague s.r.o.