Remington 700 střílení Praha

.308 Win
Spojené státy americké
0,00 Kč
5 SHOTS

Remington 700: Legendární bolt-action puška

Remington 700 je ve světě střelných zbraní synonymem přesnosti a spolehlivosti. Od svého uvedení na trh v roce 1962 si tato kulovnice se šroubovým závěrem získala zaslouženou pověst jedné z nejoblíbenějších a nejdůvěryhodnějších voleb mezi lovci, střelci na terč a vojenskými a donucovacími orgány.

Historie výroby

Počátky modelu Remington 700 sahají do počátku 60. let 20. století, kdy se společnost Remington Arms Company snažila představit novou kulovnici se závorou, která by uspokojila jak sportovní, tak taktické trhy. Model Remington 700 byl představen v roce 1962 a okamžitě zaznamenal úspěch. Její počáteční obliba mezi lovci a sportovními střelci brzy vedla k jejímu přijetí armádou a donucovacími orgány.

V průběhu let od svého uvedení na trh se Remington 700 stal jednou z nejplodnějších a nejtrvalejších konstrukcí pušek typu bolt-action na celém světě. Prošla službou u mnoha vojenských a policejních jednotek, zejména ve Spojených státech a dalších zemích NATO. Také lovci si pušku nadále cení pro její přesnost a spolehlivost v terénu.

Design

Konstrukce pušky Remington 700 se vyznačuje několika klíčovými vlastnostmi, které přispívají k její pověsti přesnosti a preciznosti:

Bolt action: Pušky Remington 700 jsou ručně ovládané, se šroubovým závěrem. Tato konstrukce je známá svou přirozenou přesností, spolehlivostí a schopností pracovat s různými rážemi.

Tříčelisťový závěr: Pušky jsou vybaveny tříčelisťovým závěrem, který zajišťuje krátký chod. Přispívá to k rychlejšímu následnému výstřelu a snadnému použití.

Střílna: Vnitřní část hlavně je typicky válcová, s předními uzamykacími výstupky. Válcová konstrukce zvyšuje tuhost a přesnost.

Spoušť: Mnoho modelů Remington 700 se dodává s externě nastavitelnou spouští, která umožňuje uživatelům vyladit hmotnost spouště podle svých preferencí.

Možnosti pažby: Pušky jsou nabízeny s různými variantami pažby, včetně dřevěné, syntetické a taktické pažby, aby vyhovovaly různým střeleckým prostředím a účelům.

Hlaveň: Hlavně Remington 700 jsou známé svou kvalitou a přesností. Mohou aw lišit délkou, tvarem a povrchovou úpravou, což nabízí širokou škálu možností pro různé střelecké účely.

Odnímatelný zásobník: Zatímco některé modely používají vnitřní zásobník, mnoho variant Remington 700 má odnímatelný schránkový zásobník pro rychlé a snadné přebíjení.

Modely

Platforma Remington 700 dala v průběhu let vzniknout mnoha variantám a úpravám, mj:

Remington 700 Police: Pro použití u orgánů činných v trestním řízení je často vybavena těžkými hlavněmi a přesnými pažbami pro zvýšení přesnosti.

Remington 700 Tactical: Je zaměřen na přesnou střelbu a vojenské použití, často je vybaven lištami Picatinny pro optiku a příslušenství.

Remington 700 Sendero: Varianta pro lov na velké vzdálenosti a střelbu na terč známá svou přesností a těžkou, drážkovanou hlavní.

Remington 700 Varmint: Typická je pro ni těžká hlaveň a dřevěná laminovaná pažba, určená pro lov varmintů a dravců.

Remington 700 CDL: Klasická lovecká varianta s pažbou z vysoce kvalitního ořechu a modrou povrchovou úpravou.

Ráže

Jednou ze silných stránek platformy Remington 700 je její univerzálnost ráží. Puška je k dispozici v široké škále ráží, takže je vhodná pro různé účely, včetně lovu, střelby na cíl a taktického použití. Mezi oblíbené ráže pro Remington 700 patří:

.308 Winchester

.30-06 Springfield

.243 Winchester

6,5 mm Creedmoor

.223 Remington

7mm Remington Magnum

.300 Winchester Magnum

.338 Lapua Magnum

Zajímavá fakta

Remington 700 sloužil u různých vojenských a policejních jednotek, včetně námořní pěchoty Spojených států, kde je znám jako odstřelovací puška M40.

Některé modely Remington 700 se dodávají s tovární zárukou přesnosti, která slibuje určitou úroveň přesnosti po vybalení z krabice.

Majitelé si mohou pušky Remington 700 přizpůsobit a vylepšit širokou škálou příslušenství, včetně pažby, spouště a hlavně.

Remington 700 byla použita k lovu mnoha druhů zvěře po celém světě, čímž si vydobyla své oblíbené místo mezi lovci.

Remington 700 je považován za jednu z nejvlivnějších konstrukcí kulovnic v historii a sehrál významnou roli při formování trhu s přesnými puškami.

Co říct na závěr

Přetrvávající obliba pušky Remington 700 jako kulovnice se závorou je důkazem její konstrukční dokonalosti, přesnosti a přizpůsobivosti. Ať už je v rukou lovců pronásledujících zvěř, soutěžních střelců na dlouhé vzdálenosti nebo vojenských a policejních odstřelovačů, Remington 700 stále poskytuje konzistentní výkon a spolehlivost. Její odkaz jako symbolu přesnosti a všestrannosti ve světě palných zbraní je zasloužený a činí z ní nadčasovou klasiku v oblasti kulovnic.

Specifikace

 • Remington 700 - Název
 • Remington Arms - Výrobce
 • www.remarms.com - Web výrobce
 • 700 - Model
 • .308 Win - Ráže
 • bolt-action - Akce
 • Spojené státy americké - Země původu
 • Remington Arms - Konstruktér
 • 1962 - Do služby
 • 4,08 kg - Hmotnost
 • 1050 mm - Délka
 • +-1000 m - Dostřel

Ready to start real experience? Book your session by selecting your shooting package.

VYBRAT STŘELECKÝ BALÍČEK

Naší kancelář a vnitřní střelnici najdete přímo v centru Prahy asi 10 minut chůze od stanice metra I.P.Pavlova.

KUDY K NÁM

Lublaňská 1729/23, Praha 2, UKÁZAT MAPU Metro C , stanice I.P. Pavlova

Copyright © 2024 Activity Prague s.r.o.