Steyr .50 BMG v Praze

.50 BMG
Rakousko
0,00 Kč
1 SHOTS

Steyr HS 50: Přesnost a všestrannost

Steyr HS 50, vyráběná rakouskou společností Steyr Mannlicher, je vysoce výkonná přesná puška s dlouhým dostřelem, která si získala pověst přesnosti, výkonu a odolnosti.

Historie výroby

Pušky Steyr HS 50 byly uvedeny na trh počátkem roku 2000 a prosadily se jako schopné přesné pušky s dlouhým dostřelem. Společnost Steyr Mannlicher, jejíž historie sahá až do 19. století, využila při tvorbě této výjimečné pušky své zkušenosti s výrobou palných zbraní. Ačkoli nebyla přijata do vojenské služby, Steyr HS 50 si získala pozornost na civilním trhu a trhu orgánů činných v trestním řízení pro své střelecké schopnosti na dlouhé vzdálenosti.

Design

Steyr HS 50 se vyznačuje konstrukcí, která upřednostňuje přesnost, ergonomii a spolehlivost:

Bolt Action: Zbraň využívá šroubový mechanismus, který je známý svou přesností a robustností. Pušky se šroubovým mechanismem jsou oblíbené pro přesnou střelbu na dlouhé vzdálenosti díky konzistentnímu uzamčení a minimálnímu pohybu při výstřelu.

Těžká hlaveň: HS 50 má těžkou, drážkovanou hlaveň, která zvyšuje přesnost tím, že snižuje bičování hlavně a účinněji odvádí teplo při delší střelbě.

Systém šasi: Některé varianty modelu HS 50 jsou vybaveny hliníkovým systémem, který zajišťuje stabilitu a modularitu. Může pojmout různé příslušenství a optiku, což střelcům umožňuje přizpůsobit pušku svým preferencím.

Nastavitelná pažba: Pušky se často dodávají s nastavitelnou pažbou, která umožňuje přizpůsobit délku tahu a výšku lícnice, což zvyšuje pohodlí a konzistenci střelce

Odnímatelný zásobník: HS 50 používá odnímatelný schránkový zásobník, který obvykle pojme pět nábojů. To usnadňuje rychlé přebíjení a minimalizuje prostoje mezi jednotlivými výstřely.

Úsťová brzda: Některé verze modelu HS 50 jsou vybaveny účinnou úsťovou brzdou, která snižuje zpětný ráz a stoupání ústí hlavně, což napomáhá rychlému následnému výstřelu.

Pušky jsou vybaveny lištami Picatinny pro montáž zaměřovacích dalekohledů, dvojnožek a dalšího příslušenství.

Modely

Steyr HS 50 je primárně k dispozici v jedné hlavní konfiguraci, ale nabízí možnosti přizpůsobení na základě preferencí střelce. Varianty a možnosti zahrnují:

Steyr HS 50: Standardní varianta s těžkou hlavní, nastavitelnou pažbou a lištami Picatinny pro optiku a příslušenství.

HS 50 M1: Varianta HS 50 je modernizovaná a místo tradiční lišty pro optiku je vybavena lištou Picatinny, která nabízí větší flexibilitu při montáži optiky.

HS 50 Sporting: Verze určená pro závodní střelbu na dlouhé vzdálenosti, často vybavená prvky, jako je nastavitelná lícnice a pažba pro přesné uchycení a pohodlí.

Ráže

Steyr HS 50 je komorována pro výkonný náboj .50 BMG (Browning Machine Gun). Náboj .50 BMG je hrozivý náboj známý svými extrémními schopnostmi na dlouhé vzdálenosti a ničivou terminální balistikou. Používá se v různých protipancéřových a dálkových přesných puškách díky své schopnosti zasahovat cíle na velké vzdálenosti.

Zajímavá fakta

Rekordy na dlouhé vzdálenosti: Steyr HS 50 a její komora ráže .50 BMG byly použity k vytvoření několika rekordů ve střelbě na velké vzdálenosti, včetně zásahů na vzdálenost přesahující 2 500 metrů.

Přijetí v civilním sektoru: Přestože se nejedná o vojenskou pušku, našla si HS 50 oblibu mezi civilními střelci na dlouhé vzdálenosti, soutěžními střelci a lovci pronásledujícími velkou zvěř na delší vzdálenosti.

Extrémní všestrannost: Pušku lze díky její modularitě a kompatibilitě s příslušenstvím použít jako univerzální platformu pro různé střelecké disciplíny, od terčové střelby na velké vzdálenosti až po extrémní lov na velké vzdálenosti.

Zájem armády a orgánů činných v trestním řízení: Přestože se nejedná o standardní vojenskou pušku, některé vojenské a donucovací složky projevily o pušku HS 50 zájem kvůli jejím schopnostem při střelbě na velké vzdálenosti a potenciálu pro boj s materiálem.

Rakouské dědictví: Steyr HS 50 hrdě navazuje na rakouskou tradici výroby přesných palných zbraní a udržuje pověst země s vynikající konstrukcí a výrobou palných zbraní.

Co říct na závěr

Puška Steyr HS 50 je přesná dálková zbraň, která nabízí pozoruhodnou přesnost a všestrannost pro střelce, kteří chtějí zasahovat cíle na extrémní vzdálenosti. Díky své pevné konstrukci, výkonné komoře ráže .50 BMG a přizpůsobitelným funkcím si HS 50 vydobyla místo ve světě soutěžní střelby, lovu na dlouhé vzdálenosti a jako symbol rakouského zbrojního řemesla a inovací.

Specifikace

 • Steyr HS 50 - Název
 • Opakovací puška - Druh
 • Steyer Mannlicher - Výrobce
 • 50 - Model
 • .50 BMG - Ráže
 • Bolt Action - Akce
 • Rakousko - Země původu
 • Steyer - Konstruktér
 • early 2000s - Navrženo
 • 2004 - Do služby
 • 12.4 kg - Hmotnost
 • 1370 mm - Délka
 • 1500 m - Dostřel

Ready to start real experience? Book your session by selecting your shooting package.

VYBRAT STŘELECKÝ BALÍČEK

Naší kancelář a vnitřní střelnici najdete přímo v centru Prahy asi 10 minut chůze od stanice metra I.P.Pavlova.

KUDY K NÁM

Lublaňská 1729/23, Praha 2, UKÁZAT MAPU Metro C , stanice I.P. Pavlova

Copyright © 2024 Activity Prague s.r.o.